Bardzo oszczędny system pokryć dachowych

Jednym z najbardziej wydajnych i równocześnie najmniej drogich systemów, jeżeli chodzi o pokrycia dachów jest blachodachówka. Jest to system, który został utworzony w wyniku wzrastającego zapotrzebowania na oryginalne pokrycia dachowe dachów pochyłych, przy równoległym zastosowaniu niezwykle efektywnego i trwałego systemu pokrycia. Przed laty wykorzystywano dachówki, które przygotowane były z betonu, cegły czy też ceramiki, dziś z tych dwóch systemów pozostały jeszcze dachówki ceramiczne, które jednak cechuje dosyć duży koszt produkcji. Tymczasem blachy dachowe imitują absolutnie wspaniałą dachówkę, a oprócz tego posiadają liczne, niesamowicie profesjonalne rozwiązania, które gwarantują prosty montaż, a także wieloletnie użytkowanie bez konieczności ich wymiany.

Trwałość jest najbardziej charakterystyczna dla pokryć blachowych. Dzięki temu, że blachę poddaje się specjalnej obróbce zdobywa ona dobrą wytrzymałość a także sztywność. Dzięki temu, nawet jeśli stosowana jest w ciężkich warunkach atmosferycznych ciągle zachowuje ona swoje świetnie właściwości. Na domiar tego, blachodachówka osiąga doskonałe parametry co do odprowadzania wody, ponieważ blacha ta jest blachą ocynkowaną, a oprócz tego pokrywana jest lakierem, co wzmacnia jej wytrzymałość. Dzięki wykorzystaniu prostych wkrętów montażowych, sam montaż blachodachówki jest niezwykle nieskomplikowany i stosunkowo błyskawiczny.

Wykonane w nowoczesny sposób systemy dachowe często oparte są o blachodachówki, zwłaszcza tam, gdzie stosuje się mocno spadziste dachy, gdzie ważne jest utrzymanie właściwego poziomu wytrzymałości oraz estetyki, która naturalnie jest równocześnie ważna.

Przeczytaj: dobra blachodachówka

 

Dodaj komentarz