Do szkoły, na wf i na co dzień – wybieramy koszulki dla dzieci

0

To, jakie plany ma nasze dziecko, determinuje także jego ubranie. Stąd też powinniśmy wiedzieć jak ubrać je do szkoły, na zajęcia wychowania fizycznego oraz na co dzień. W naszym krótkim poradniku skupimy się szczególnie na rodzajach koszulek. Jak je zatem dobrać? Zapraszamy do lektury.

Koszulki dla dzieci do szkoły, a ich cechy

Jeszcze do niedawna dzieci w szkole obowiązywał mundurek, co sprawiało, że rodzice nie mieli problemów z dobraniem dla nich stroju. Gorzej znosiły to jednak nasze pociechy, które za wszelką cenę pragnęły posiadać koszulki z wizerunkiem ich ulubionych bohaterów. Na szczęście obecnie koszulki dla dzieci w szkole mogą być dowolne, ważne by naszym pociechom było wygodnie podczas nauki i zabaw w trakcie przerw. Wybór koszulki dla dzieci tak naprawdę jest zależny od potrzeb i preferencji dziecka. Nie powinna ona krępować ruchów i być wykonana ze sztucznego materiału. Jak już wcześniej wspominaliśmy, może być sygnowana ulubioną bajką lub superbohaterem, co podkreśli indywidualność naszego dziecka. W tym celu warto bluzki dla dzieci kupować razem z nimi. Teraz mamy uproszczone zadanie korzystając ze sklepów internetowych. Nie musimy więc zmuszać naszych dzieci do wizyt w sklepach stacjonarnych, by miały na sobie upragnione ubranie.

Koszulka dziecięca na WF

Przyjęło się, że koszulka dziecięca na zajęcia wychowania fizycznego powinna być biała, a spodenki czarne lub granatowe. Brak tego stroju był równoznaczny z odmówieniem dziecku uczestnictwa w zajęciach. Teraz jest to zależne od szkoły – najczęściej barwa stroju nie jest istotna. Ważne, by koszulka sportowa była luźna, nie przylegała do ciała, nie krępowała ruchów, nie prześwitywała (co jest szczególnie ważne, gdy nasze dziecko się spoci). Podobnie jest w przypadku spodenek – powinny być elastyczne. Koszulki dla dzieci na lekcje WF nie powinny mieć wielkich napisów i logo, ponieważ druk zazwyczaj jest niewygodny, a naszywki mogą podrażniać skórę. Bardziej od koszulki i spodenek nauczyciele zwracają uwagę na obuwie dziecka na zajęciach. Mają one zapewnić im maksymalne bezpieczeństwo, czyli przyczepność i stabilizację stawu skokowego.

Bluzki dla dzieci na co dzień

Bluzki dla dzieci do codziennego noszenia poza szkołą, w tym w domu, czy na podwórku również muszą być dla nich komfortowe. W tym celu możemy kupić basicowe (podstawowe), zazwyczaj tańsze bluzki dla dzieci. Najczęściej występują one po kilka sztuk, w dwu lub trójpakach. W tym przypadku także możemy wspólnie z dzieckiem wybrać koszulki „koło domu”. Aby było w nich naszym pociechom jak najwygodniej, powinny być one wyprodukowane z naturalnych, przewiewnych materiałów, w tym dobrej jakości bawełny. W zależności od pory roku należy pamiętać, by ubierać nasze dziecko na „cebulkę”, by w każdej chwili mogło zdjąć wierzchnie ubranie.

Podsumowując, jeśli chodzi o bluzki i koszulki dla dzieci, prym wiedzie oczywiście komfort. Dopiero na drugim miejscu plasuje się wygląd, o czym czasem nasze pociechy zapominają.

Dodaj komentarz