Domowy drewniany mini plac zabaw dla dzieci

Dorośli niejednokrotnie wspominają „te lepsze czasy”, kiedy zabawa na placu zabaw była dla dzieci czymś naturalnym, a do dobrej rozrywki nie było potrzeba nic, ponad ruch na huśtawkach czy drabinkach do wspinania. Spostrzeżenie to ma często krytyczny wydźwięk wobec dzieci, a mogłoby się przecież przerodzić w coś pozytywnego – skoro ruch i zabawa na sprzętach placu zabaw są w oczach wielu dorosłych (w tym dziecięcych psychologów) tak cenne, dlaczego by nie przynieść takiego rozwiązania prosto do domu? Domowe drewniane mini place zabaw dla dzieci firmy Figelo stanowią dowód na to, że jest to możliwe!

Domowy drewniany plac zabaw – zalety produktu 

Decydując się zakupić mini plac zabaw dla dzieci przede wszystkim oszczędzimy pociechom wymówek, które powstrzymywały dzieci przed podjęciem takiej zabawy na dworze – bo pogoda jest nieprzyjemna, robi się ciemno, a innym dzieciom rodzice nie pozwalają samemu włóczyć się po okolicy. Po zakupieniu wszystkie te powody, by nie korzystać z placów zabaw odchodzą w niepamięć. Warunki pogodowe w przytulnym domu zupełnie nie mają znaczenia, a innych towarzyszy zabawy na pewno z większą łatwością zaprosi się do domu, niż zachęci do zabawy na dworze w niepewnych czasach. Poza tym warto pamiętać, że wbrew utartej opinii, plac zabaw dla dzieci funduje nostalgię nie tylko rodzicom, ale i samym dzieciom, mimo, że one nie do końca zdają sobie z tego sprawę. Dzieje się tak, bo zabawa na huśtawce czy wspinanie się po drabinkach, przywołują nieco już zatarte wspomnienia, o tym, jak były huśtane czy noszone na rękach rodziców. Ten psychologiczny efekt placów zabaw sprawi, że kiedy już zachęcimy dzieci do korzystania z zakupionych sprzętów, istnieje duże prawdopodobieństwo, że trzeba je będzie, oczywiście metaforycznie, ściągać z nich siłą. Domowy plac zabaw pozwala ponadto może mieć działanie terapeutyczne, umożliwiając rozładować nadmiar energii, a nawet zmierzyć się z własnymi lękami.

Domowy drewniany plac zabaw – jak wybrać produkt?

Wybierając plac zabaw dla dzieci należy wziąć pod uwagę solidność konstrukcji i to, na jakie elementy się na konstrukcję składają. Rozważyć należy także, czy odpowiada nam materiał, z którego plac zabaw jest wykonany. Ciekawym i pięknie prezentującym się materiałem jest drewno. Plac zabaw z drewna, dzięki naturalności materiału, pozwoli przemycić do domu coś z poczucia tego, że jesteśmy blisko natury, a dziecko będzie mogło poczuć klimat zabawy na dworze, czy koloniach, gdzie, w ośrodkach do tego przeznaczonych, bardzo często montuje się plac zabaw drewniany, tylko że o zdecydowanie większych rozmiarach.

Place zabaw drewniane w różnych kolorach i wielu wariantach kompozycji elementów (do wyboru są place zabaw ze zjeżdżalniami, huśtawkami, ściankami do wspinania czy platformami, w różnych konfiguracjach) oferuje firma Figelo. Pełną ofertę tej firmy znajdziemy na https://www.figelo.com/. Warto zrobić na tej stronie zakupy, bo drewno jest ponadto przyjemniejsze w dotyku niż inny materiał, często wykorzystywany w budowie domowych placów zabaw – metal – oraz lżejsze, co czyni plac zabaw poręczniejszym dla dysponującym tym sprzętem dorosłych. Z kolei wybierając rodzaj sprzętów, z których plac zabaw dla dzieci jest skomponowany, warto wziąć pod uwagę wiek pociech. Mniejsze dzieci (2-5 lat) chętniej i bezpiecznie skorzystają raczej z siatek lub zjeżdżalni, natomiast starze mogą wykorzystać także elementy służące do wspinaczki, takie jak ścianki, czy drabinki. Dobierając domowy plac zabaw do potrzeb starszaków, warto wziąć pod uwagę to, że im dziecko starsze, tym chętniej bawi się w grupie – jeżeli mamy więc miejsce, można pokusić się o zakup większej konstrukcji. Na pewno będzie używana.

Ostatecznie w domowy, drewniany mini plac zabaw warto zainwestować, bo zabawka posłuży dzieciom nie jeden raz. Zamiast więc kupować dziecku kolejną drogą zabawkę, które po jednym dniu wyląduje na półce, pokażmy, że bawić można się na różne sposoby, a plac zabaw można w prosty, niemal magiczny sposób, urządzić nie na dworze, a w domowym zaciszu.

 

Dodaj komentarz