Jak wybierać plecaki szkolne, by zapewniły one zadowolenie?

0

Uczniowie nie mają prostego życia. Niemal przez wszystkie lata szkolne nie tylko muszą uczyć się rzeczy, które nie zawsze ich interesują, to dodatkowo zmuszeni są do noszenia wyjątkowo ciężkich książek oraz zestawów wyposażenia. Można im ułatwić to zadanie, kupując sprawdzone i rekomendowane plecaki szkolne, które nie tylko dodadzą im stabilizacji, ale również odciążą kręgosłup.

Jeszcze kilkanaście lat temu nie było produktów na rynku, które były tak zaawansowane pod względem swojej konstrukcji. Zazwyczaj plecaki szkolne były zwykłym workiem z ramiączkami, które ciążyły nam na plecach, wywierając bardzo duży nacisk na kręgosłup. Oczywiście owocuje to dopiero po wielu latach, gdy u tamtych uczniów pojawiają się różnego rodzaju dolegliwości bólowe, patologie, zwyrodnienia i wiele innych problemów. Obecnie producenci asortymentu szkolnego są tego świadomi i starają się robić wszystko, by ich konstrukcje minimalizowały takie ryzyko. W jaki sposób? Tego dowiesz się w dalszej części materiału.

Konstrukcja ramiączek

Grube ramiączka są zazwyczaj miękkie i wygodne. Nie doprowadzają jednak zbyt dużej ilości powietrza do ciała, przez co już w trakcie wiosny mogą powodować dyskomfort związany z wentylacją lub temperaturą. Zaawansowane plecaki szkolne posiadają zazwyczaj w tym miejscu wentylację i innowacyjne materiały, których zadaniem jest wsparcie cyrkulacji powietrza na najwyższym możliwym poziomie.

Sztywny plecak rozkładający ciężar

Usztywnienie konstrukcji i odpowiednie rozmieszczenie przegród pozwala na efektywne rozłożenie ciężaru. Inwestując w innowacyjne tworzywa sztuczne, można otrzymać sztywny stelaż konstrukcji, przy zachowaniu bardzo niewielkiej wagi. Jest to ogromne ułatwienie dla wszystkich uczniów, którzy codziennie w swoich plecakach muszą nosić kilogramy podręczników, zeszytów i książek na zajęcia.

Dodatkowe wzmocnienia i przegrody

Często słyszymy porównanie uczniów do osób miłujących się w trekkingu, którzy noszą naprawdę ogromne plecaki z mnóstwem ciężkiego wyposażenia. Trzeba jednak przyznać, że są to również zaawansowane bagaże, które nie mają nic wspólnego z takimi komponentami jak zwykłe plecaki szkolne. Tam ciężar rozkłada się na całe plecy i wsparci jest dodatkowym pasem, który zapinany jest w okolicach talii. Markowe plecaki szkolne są jednak coraz częściej upodabnianie do tych wyprawowych pod względem zastosowanych technologii, dzięki czemu nie oddziałują tak na odcinek piersiowy i lędźwiowy.

Dodaj komentarz