Jaki kokon niemowlęcy wybrać?

Kokon niemowlęcy jest inaczej nazywany gniazdem i stanowi niezbędny przedmiot, który przyda się po narodzinach dziecka. Nazwa nie jest przypadkowa, gdyż maluch ma w tym miejscu przytulną atmosferę, a sam kokon ma za zadanie wspierać spokojny sen. Jakie zastosowanie ma ten element wyprawki niemowlęcej? O czym pamiętać podczas zakupu?

Kokon niemowlęcy – zastosowanie

Kokon dla pociechy jest wielofunkcyjnym gadżetem, jaki sprawdzi się w wielu sytuacjach. Przede wszystkim możemy go wykorzystać jako wkładka do łóżeczka. W pierwszych miesiącach życia dzięki temu stworzymy maluszkowi przyjemną przestrzeń do snu, która da poczucie bezpieczeństwa. Gniazdko tego typu jest idealną opcją dla rodziców, którzy chcą zapewnić dziecku bliskość. Już od pierwszych dni życia dziecko może spać z rodzicami, ciesząc się wygodnym schronieniem. Miękki kokon zabierzemy ze sobą w podróż, wykorzystując je w turystycznym łóżeczku.

Kolejnym pomysłem na zastosowanie jest skorzystanie z gniazda w celu przestrzeni do leżenia lub przewijania malucha. Co ciekawe, z powodzeniem wykorzystamy kokon niemowlęcy jako dodatkową wkładkę do wózka, co otuli malucha i pomoże zamortyzować wstrząsy.

Jak wybrać idealne kokon dla malucha?

Podczas zakupu gniazda dla dziecka zwróćmy uwagę na kilka kwestii:

  • dobra jakość i materiał – te aspekty są bardzo ważne i nie należy ich pomijać. Na rynku znajdziemy kokony wykonane z bawełny, przędzy bambusowej lub łączonych materiałów typu plusz, polar i bambus,

  • rozmiar gniazda niemowlęcego – zazwyczaj podczas zakupu zakładamy, że ten element wyprawki posłuży maluchowi już od pierwszych dni życia. Producenci oferują regulowane kokony, za pomocą których bez problemu można regulować wewnętrzny rozmiar gniazda,

  • praktyczne zastosowanie – idealne kokon dla malucha musi odznaczać się bezpieczeństwem, trwałością, jak i praktycznością oraz łatwością w utrzymaniu czystości. Dobrym pomysłem jest postawienie na ściąganą tapicerkę kokonu, co umożliwi systematyczne pranie. Nie zapominajmy o przestrzeganiu zaleceń producenta odnośnie suszenia, pielęgnacji i temperatury prania, tak aby nie uszkodzić gniazda,

  • dodatkowe akcesoria – wśród dodatkowych akcesoriów spotykane są wyjmowane materacyki lub dodatkowe poduszeczki dla malucha. Okazuje się, że przydatne są też kokony z pasem bezpieczeństwa. To nowoczesna opcja, która zapewni doskonałą ochronę dziecka przed upadkiem. Pas jest przydatny także podczas przewijania ruchliwego malucha,

  • wygląd – to także ważna kwestia, która wpływa na estetykę i dopasowanie do pokoju dziecka.

Dodaj komentarz