Jakie korzyści dla rozwoju maluszka ma zabawa w odgrywanie ról?

0

Strażak Sam jest uwielbiany przez dzieci na całym świecie. Bajka cieszy się ogromną popularnością od ponad 30 lat. Strażak Sam zabawki wyróżniają się doskonałą jakością, są kolorowe i niezwykle starannie wykonane. Odważny i pomysłowy bohater fantastycznie poradzi sobie w każdej sytuacji. Do tego jest skromny, bezinteresowny i niezawodny. Serial emitowany jest w ponad 35 językach w 155 krajach.

Odgrywanie ról wspiera rozwój dzieci

Nie jest żadną tajemnicą, że zabawa w odgrywanie ról stanowi istotną część rozwoju dzieci. Maluchy uczą się przez obserwację, a wyobraźnia i kreatywność wspierają rozwój maluszka. Dlatego warto podarować mu odpowiednie do wieku zabawki, dzięki którym mogą łatwiej wczuć się w daną rolę.

Dzieci chętnie też bawią się w sklep i szkołę. Lubią udawać nauczyciela, dentystę, lekarza, pielęgniarkę i sprzedawcę. Wśród maluchów dużą popularnością cieszą się również takie zawody jak fryzjer, kosmetyczka, mechanik, budowlaniec i inżynier. W ten sposób odzwierciedlają swoją osobowość i zainteresowania.

Ważna rola zabawy

Badania wykazały, że zabawa zwiększa elastyczność poznawczą. Pobudza wyobraźnię i kreatywność. Dzięki zabawkom Strażak Sam uczą się myśleć samodzielnie. Wyobraźnia przydaje się na każdym etapie życia, dlatego warto ją rozwijać od samego początku. Zabawa w odgrywanie ról stwarza doskonałą okazję do poprawy tej ważnej umiejętności poznawczej. Dorośli korzystają z wyobraźni każdego dnia, aby rozwiązać problemy, planować, przewidywać, odkrywać lub wymyślać nowe rzeczy.

Strażak Sam zabawki wspierają rozwój społeczny i emocjonalny. Odgrywanie ról pozwala eksperymentować ze społecznymi i emocjonalnymi sferami życia. W ten sposób dzieci uczą się nowych zawodów i przypisanych im obowiązków. Poznają otaczający świat. Taka zabawa fantastycznie rozwija empatię, cierpliwość i odpowiedzialność. Dowiadują się, jak radzić sobie z uczuciami i impulsami. Uczą się dobrych manier i pozytywnych przyzwyczajeń. W niektórych przypadkach zabawa może nawet zmniejszyć agresję. Dowiedziono też, że przez zabawę dzieciaki poprawiają umiejętności językowe i komunikacyjne oraz wspaniale wzbogacają słownictwo. Warto wybrać zabawki, które mają niezbędne certyfikaty i atesty, wtedy masz pewność, że są bezpieczne dla maluszka.

Dodaj komentarz