Jakie kosmetyki dla dziecka kupić i na co zwracać uwagę?

0

Narodziny dziecka związane są nie tylko ze szczęśliwymi chwilami, ale równie z obowiązkami. Dziecko trzeba szczególnie na początku pilnować i dbać o jego prawidłowy rozwój. Jednym z elementów, o który trzeba zadbać jest odpowiednia pielęgnacja dziecka. Dzieci są najbardziej narażone na działanie środków pielęgnacyjnych i bez wątpienia preparaty dla dorosłych nie będą dobre dla dzieci.

Kosmetyki dla noworodka

Wybierając jakiekolwiek kosmetyki dla noworodka należy mieć na uwadze kilka bardzo ważnych rzeczy. Przede wszystkim skóra dziecka, a szczególnie niemowlaka jest narażona na działanie jakichkolwiek środków. Nawet te delikatne mogą okazać się uczulające. Co należy więc zrobić? Decydując się na jakiekolwiek środki do pielęgnacji należy przede wszystkim czytać zawarte na nich etykiety. Produkty powinny zawierać specjalną notkę, że preparat nadaje się dla dziecka od pierwszego roku życia. Taki środek jest także hipoalergiczny- nie uczula i nie wywołuje wysypki ani podrażnień.

Wskazane jest by kosmetyki dla noworodka zawierały atesty, które potwierdzają jakość produktu. Są to między innymi atesty Polskiego Towarzystwa Alergologicznego oraz Centrum Zdrowia Dziecka.

Mydło dla noworodka

Jednym z podstawowych kosmetyków, który powinien stanowić podstawę higieny noworodka jest mydło. Takie mydło powinno charakteryzować się przede wszystkim zawartością takich substancji jak gliceryna czy olejek migdałowy. Obie te substancje zapewniają, że mydło nada się dla skóry bardzo delikatnej i wrażliwej. Za pomocą mydła można myć zarówno ciało noworodka, jak i głowę. Jeśli takie mydło nie będzie odpowiednie dla dziecka, warto jest zakupić kremowy żel z dodatkiem oliwki. Taki środek z powodzeniem zastąpi mydło.

Chusteczki

Codzienne dbanie o higienę dziecka może okazać się żmudnym zajęciem. Idealnie w tym przypadku spiszą się chusteczki pielęgnacyjne. Specjalne chusteczki dla noworodka nasączane są najczęściej mleczkiem. Takie chusteczki świetnie sprawdzą się gdy nie mamy możliwości skorzystania z mydła oraz wody. Są to wszelkiego rodzaju podróże, spacery czy wizyty u lekarza.

Szampon

Z początku stosowanie mydła w celu umycia głowy wystarczy. Jeśli dziecko skończy miesiąc to można pokusić się o kupno specjalnego szamponu. Nie podrażnia on oczu i jest kojący dla skóry głowy. Oczywiście ten zakup nie jest konieczny, a stanowi raczej dodatek. Równie dobrze można kontynuować mycie głowy za pomocą płynu do ciała czy mydła.

Krem do pupy

Jednym z bardzo ważnych, a wręcz podstawowych kosmetyków jest krem do pupy. Jak wiadomo pupa u dziecka jest praktycznie cały czas zakryta pieluchą. Sprawia to, że nie dostaje tam się praktycznie powietrze, przez co skóra na pupie staje się podrażniona i zaczerwieniona. Taki krem bez wątpienia jest idealnym rozwiązaniem, które stwarza pewnego rodzaju barierę przed obtarciami skóry.

Podsumowanie

Reasumując, zakup kosmetyków dla noworodka jest niezwykle trudnym i odpowiedzialnym zadaniem. Odpowiednia pielęgnacja jest niezbędna by zachować zdrową skórę. Jednakże żadne środki stosowane przez dorosłych nie sprawdzą się w przypadku dziecka. Warto szukać produktów posiadających specjalne oznaczenia i atesty, które informują, że środek jest przeznaczony dla noworodka.

Najważniejszymi zakupami bez wątpienia jest mydło, które musi być delikatne, niepodrażniające skóry. Może być stosowane do mycia ciała, jak i głowy. Istotny jest również krem do pupy, który chroni przed częstymi podrażnieniami. Dodatkami godnymi polecenia są chusteczki nasączane mleczkiem, które sprawdzają się w trasie. Jeśli dziecko ukończy miesiąc to można pokusić się o zakup szamponu.

Dodaj komentarz