Klocki wpływają na rozwój dziecka

0

Małe dzieci najchętniej bawią się różnymi zabawkami. Chłopcy wolą samochody lub figurki superbohaterów, dziewczynki zaś lalki lub pluszowe misie. Żadne dziecko jednak nie oprze się zabawie klockami. Klocki dla 5 i 6 latka, to najlepsza alternatywa, ponieważ kształtuje ich kreatywność, a także rozwija twórcze myślenie, dzięki temu są idealną zabawką zarówno dla dziewczynek, jak i chłopców. W dzisiejszych czasach, na rynku dostępne jest mnóstwo klocków wszelkiego rodzaju. Rodzice najchętniej wybierają modele plastikowe lub drewniane dla swoich pociech. Największa liczba rodziców, którzy kupują swoim dzieciom klocki, ma dzieci w wieku 5 i 6 lat. Klocki to najlepsza zabawka, która cieszy, rozwija wyobraźnię dziecka, a dodatkowo sprawia, że maluch może popisać się swoimi umiejętnościami i stworzyć niezwykłą konstrukcję.

Klocki plastikowe kontra drewniane

Większość rodziców, którzy kupują swoim maluchom klocki, zastanawia się jaki rodzaj będzie dla nich bardziej odpowiedni, te plastikowe czy drewniane? Na to pytanie najłatwiej odpowiedzieć, po wstępnej analizie. Przede wszystkim należy zastanowić się, jakie wady i zalety mają klocki drewniane i plastikowe. Klocki dla 5 i 6 latka są ważnym elementem w życiu, ponieważ mocno działają na jego rozwój. Trzeba więc dobrze wybrać, żeby dziecko nie zniechęciło się na samym początku swojej przygody z klockami.

Klocki drewniane – świetne dla najmłodszych

Klocki powinny być przede wszystkim trwałe. Drewniane charakteryzują się dużą wytrzymałością, dzięki temu bardzo często bywa tak, że bawią się nimi następne pokolenia. Ponadto mają mnóstwo zalet, ponieważ dostosowane są zarówno dla małych dzieci, jak i dużych. Takie klocki mają dosyć duże rozmiary, także połknięcie jakiegoś klocka, przez maluszka jest niemożliwe. Małe dzieci nie mają jeszcze wyobraźni przestrzennej, dlatego ich konstrukcje nie są zbyt skomplikowane. Jednak większe dzieci wolą trudniejsze modele, dlatego drewniane mogą okazać się dla nich zbyt łatwe.

Klocki plastikowe – idealne na twórcze myślenie

Klocki plastikowe świetnie sprawdzą się dla nieco starszych dzieci. Wykonane z tworzywa sztucznego modele umożliwiają zbudowanie bardziej zaawansowanych konstrukcji, niż klocki z drewna. Klocki plastikowe, aby mogły służyć dzieciom przez długie lata, muszą być przede wszystkim dobrej jakości, dzięki temu szybko nie ulegną zniszczeniu.

Artykuł powstał we współpracy z https://klocki.edu.pl/pol_m_Klocki-wg-wieku_Klocki-dla-5-6-latka-496.html

Dodaj komentarz