Matura z języka obcego – sposoby na naukę!

0

Języki obce są niezwykle istotne w kontekście maturalne. Obowiązkowym jest, aby zdawać maturę z języka angielskiego na poziomie podstawowym. Oprócz tego, można wybrać również inne języki na podstawie oraz na poziomie rozszerzonym. Jest ich naprawdę wiele, jednak to, których będziesz się uczył z nauczycielem, zależy od szkoły, którą wybierzesz. Jeśli nie możesz liczyć na naukę wybranego języka w szkole, warto spróbować podszkolić się na własną rękę, zdecydowanie pomoże to dostać się na wymarzone studia, co jest głównym celem egzaminu maturalnego. Często na uczelniach język angielski jest wybierany, jako podstawa rekrutacji, bez której nie da się dostać na kierunki, warto więc przyłożyć się do niego. Najlepszym pomysłem jest napisanie matury na poziomie rozszerzonym, gdyż zwykle opłaca się to znacznie bardziej niż podstawa.

Doświadczenie z lat poprzednich

Nie da się ukryć, że matura jest dosyć schematycznym egzaminem, można na niej zauważyć pewnego rodzaju wzory, dzięki którym można się spodziewać, z czego tak naprawdę warto się podszkolić. Z tego powodu jednym z najlepszych sposobów na dobre napisanie jej staje się rozwiązywanie zeszłorocznych, bądź jeszcze starszych arkuszy. Dzięki nim zauważysz, jakie elementy są najważniejsze, co zdecydowanie ułatwi Ci pracę. Oczywiście obecnie to, jak wygląda matura ma ulec sporym zmianom, jednak mimo to warto do nich zajrzeć, wypełniając zadania można skojarzyć znacznie więcej faktów. Oprócz tego, zastanów się nad zakupieniem próbnych arkuszy, stworzonych specjalnie do tego, aby uczniowie mogli się oswajać z treścią maturalną, sposobem w jaki egzamin wygląda. Zdecydowanie warto przeznaczyć na nie pieniądze, jest to inwestycja w wiedzę oraz wymarzoną przyszłość.

Podstawa nauki języka

Podstawą nauki każdego języka jest zdecydowanie otaczanie się nim. W ten sposób można tak naprawdę zyskać najwięcej. Jak wiadomo, im lepiej poznasz język, tym więcej punktów uda Ci się zdobyć na egzaminie maturalnym. Dobrym pomysłem okazuje się oglądanie zagranicznych filmów. Możesz zacząć z napisami polskimi, a później stopniowo utrudniać sobie to. Jeśli filmy są dla Ciebie straszne, zacznij od bajek. Oprócz tego zagraniczne podcasty, filmy na YouTube, to wszystko może naprawdę mocno profitować w przyszłości. Sposobem na otaczanie się językiem jest także czytanie książek w języku obcym, warto zacząć od bajek, a później zwiększać stopień trudności. Oprócz tego możesz także spróbować rozmów w danym języku, istnieją specjalne aplikacje, w których możesz pisać z native speaker’ami, dzięki czemu nauczysz się wielu zasad języka obcego.

Zbierz materiały

Jednym z najważniejszych kroków jest prawdopodobnie zebranie najważniejszych materiałów, z których można nauczyć się najważniejszych rzeczy. Po pierwsze, znajdź wszystkie podręczniki do liceum, z których korzystałeś. Tam będą wszystkie istotne informacje, słownictwo oraz gramatyka. Równie pomocne mogą okazać się notatki, jeśli masz braki w swoich, poproś kolegów o pomoc. Dobrym sposobem jest wymiana, możecie dowiedzieć się rzeczy, których sami nie zauważyliście. Zebranie istotnych materiałów jest podstawą nauki każdego przedmiotu, a także niezbędnym krokiem do zdania matury na jak najwyższą ilość punktów.

Sprawdź również: Historia – jak najlepiej przyswajać wiedzę?

Dodaj komentarz