Piaskownice dla dzieci – czym się kierować przy zakupie?

0

Ogród może stać się ulubionym miejscem spędzania czasu przez dzieci, jeśli tylko odpowiednio go urządzimy. Już kilka atrakcji może sprawić, że maluchy będą znacznie chętniej opuszczać budynek, rezygnując z multimediów na rzecz świeżego powietrza. Należą do nich piaskownice, w których uwielbiają się bawić nie tylko najmłodsi. Zobacz, jakie piaskownice i dlaczego wybrać do swojego ogrodu.

Piaskownice idealne do ogrodu

Jeśli nasz ogród to głównie rabaty z kwiatami, drzewka owocowe i kilka grządek z warzywami i ziołami, nic nie stoi na przeszkodzie, by zamienić go w miejsce czasu wolnego dla najmłodszych. Pomocne w tym będą rozmaite atrakcje, które dobrze znamy z miejskich placów zabaw. A co najbardziej kochają nasz pociechy? Piaskownice dla dzieci, które mogą stać się placem budowy, sklepikiem, lodziarnią, czy nawet miejscem relaksu. Do wyboru mamy propozycje otwarte oraz uzupełnione o zadaszenie, dzięki czemu można zabezpieczać piasek przed zwierzętami, czy zbrudzeniem. Piaskownice dla dzieci występują w różnych kształtach i rozmiarach. Są dostępne w postaci gotowych niecek wykonanych z tworzyw sztucznych, przez co można je w łatwy sposób przenosić, żeby zawsze mieć pociechy na widoku, ale sporą popularności cieszą się także tradycyjne modele drewniane. Są one zazwyczaj zwieńczone praktycznymi ławkami, co jest rozwiązaniem niezwykle praktycznym.

Piaskownice – o czym jeszcze warto wiedzieć?

Najmłodsi będą chętnie spędzać czas w ogrodzie, o ile przystosujemy go do ich upodobań. Dzieci uwielbiają wchodzić w różne role, dlatego ochoczo spędzają czas wśród ziaren piasku, które mogą imitować rozmaite rzeczy – zamieniać się w pożywienie, czy też stanowić architektoniczny budulec. Wybierając piaskownice dla dzieci, trzeba pamiętać o uzupełnieniu ich w odpowiednie zabawki. Wiaderka i foremki w rozmaitych kształtach sprawią, że można będzie stworzyć wspaniałe budowle, z kolei sitka i zestawy do przesypywania przyczynią się do poprawy motoryki. Nie można również zapomnieć o łopatkach i grabkach, które w rękach najmłodszych stają się źródłem nieskrywanej radości.

Piaskownice mogą stać się częścią całego przydomowego placu zabaw – być uzupełnieniem ścianki wspinaczkowej, zjeżdżali, czy huśtawki. Sprawdzą się doskonale jako parterowy element drewnianego domku, który będzie mógł służyć za kuchnię lub dodatkowy pokój. Jako dorośli musimy jedynie pamiętać o systematycznej wymianie piasku, dzięki czemu piaskownice na długo będą wyglądać jak po montażu. Dobrze też przemyśleć kwestię przytwierdzenia ich do podłoża, co zapewni dzieciakom bezpieczeństwo w trakcie zabawy.

Dodaj komentarz