Piaskownice dla dzieci – czym się kierować przy zakupie?

Ogród może stać się ulubionym miejscem spędzania czasu przez dzieci, jeśli tylko odpowiednio go urządzimy. Już kilka atrakcji może sprawić, że maluchy będą znacznie chętniej opuszczać budynek, rezygnując z multimediów na rzecz świeżego powietrza. Należą do nich piaskownice, w których uwielbiają się bawić nie tylko najmłodsi. Zobacz, jakie piaskownice i dlaczego wybrać do swojego ogrodu.

Piaskownice idealne do ogrodu

Jeśli nasz ogród to głównie rabaty z kwiatami, drzewka owocowe i kilka grządek z warzywami i ziołami, nic nie stoi na przeszkodzie, by zamienić go w miejsce czasu wolnego dla najmłodszych. Pomocne w tym będą rozmaite atrakcje, które dobrze znamy z miejskich placów zabaw. A co najbardziej kochają nasz pociechy? Piaskownice dla dzieci, które mogą stać się placem budowy, sklepikiem, lodziarnią, czy nawet miejscem relaksu. Do wyboru mamy propozycje otwarte oraz uzupełnione o zadaszenie, dzięki czemu można zabezpieczać piasek przed zwierzętami, czy zbrudzeniem. Piaskownice dla dzieci występują w różnych kształtach i rozmiarach. Są dostępne w postaci gotowych niecek wykonanych z tworzyw sztucznych, przez co można je w łatwy sposób przenosić, żeby zawsze mieć pociechy na widoku, ale sporą popularności cieszą się także tradycyjne modele drewniane. Są one zazwyczaj zwieńczone praktycznymi ławkami, co jest rozwiązaniem niezwykle praktycznym.

Piaskownice – o czym jeszcze warto wiedzieć?

Najmłodsi będą chętnie spędzać czas w ogrodzie, o ile przystosujemy go do ich upodobań. Dzieci uwielbiają wchodzić w różne role, dlatego ochoczo spędzają czas wśród ziaren piasku, które mogą imitować rozmaite rzeczy – zamieniać się w pożywienie, czy też stanowić architektoniczny budulec. Wybierając piaskownice dla dzieci, trzeba pamiętać o uzupełnieniu ich w odpowiednie zabawki. Wiaderka i foremki w rozmaitych kształtach sprawią, że można będzie stworzyć wspaniałe budowle, z kolei sitka i zestawy do przesypywania przyczynią się do poprawy motoryki. Nie można również zapomnieć o łopatkach i grabkach, które w rękach najmłodszych stają się źródłem nieskrywanej radości.

Piaskownice mogą stać się częścią całego przydomowego placu zabaw – być uzupełnieniem ścianki wspinaczkowej, zjeżdżali, czy huśtawki. Sprawdzą się doskonale jako parterowy element drewnianego domku, który będzie mógł służyć za kuchnię lub dodatkowy pokój. Jako dorośli musimy jedynie pamiętać o systematycznej wymianie piasku, dzięki czemu piaskownice na długo będą wyglądać jak po montażu. Dobrze też przemyśleć kwestię przytwierdzenia ich do podłoża, co zapewni dzieciakom bezpieczeństwo w trakcie zabawy.

Dodaj komentarz