Poduszki płaskie dla niemowląt – dlaczego są takie istotne w rozwoju malucha?

0

Łóżeczko maleństwa jest przygotowane na długo przed jego pojawieniem się na świecie. Dobieranie uroczych dodatków do pokoiku to ogromna przyjemność dla przyszłych rodziców, ale nie warto zapominać, że w przypadku dziecięcego posłanka mniej oznacza więcej. Znaleźć się w nim powinna przede wszystkim kołderka, a także odpowiednia, płaska poduszka dla niemowlaka, która zapewni dziecku wygodę i prawidłowy rozwój.

Bazując na asortymencie polskiej marki Lepre, podpowiadamy jakie cechy powinna mieć dobra poduszka dla niemowlaka, a także na które elementy jej konstrukcji zwracać uwagę w czasie zakupu.

Płaska poduszka dla noworodka – wygoda i bezpieczeństwo

Rodzice w trosce o swoją pociechę dokładają starań aby dobrać wyprawkę najlepiej, jak to tylko możliwe. Bardzo często kończy się to przepełnieniem łóżeczka zbyt dużą ilością elementów. Jednym z podstawowych dodatków, których nie może jednak zabraknąć jest płaska poduszka dla noworodka.

Kształt i wysokość tego typu poduszki są kluczowe, ponieważ decydują nie tylko o wygodzie, ale przede wszystkim o bezpieczeństwie malucha. Najmłodsze dzieci w przeważającej większości śpią na plecach, a dopiero z czasem, kiedy kręgosłup i mięśnie dostatecznie się rozwiną, zaczynają spać na boku lub na brzuchu. Odpowiednio płaska poduszka ma za zadanie przede wszystkim:

  • zapewnić optymalne podparcie dla kręgosłupa i karku dziecka,
  • chronić przed chłodem,
  • zapewniać dobrą cyrkulację powietrza,
  • dawać dziecku poczucie komfortu i bezpieczeństwa, co ułatwia zasypianie.

W związku z tym podusia do łóżeczka dziecka nie powinna być grubsza niż kilka centymetrów, a jej wypełnienie nie powinno być zbyt puszyste. Poduszka dla niemowlaka powinna być także wykonana z przyjemnych w dotyku i przewiewnych materiałów, dzięki czemu można skutecznie chronić wrażliwą skórę dziecka przed podrażnieniem lub pojawieniem się wysypki.

Gdy mowa o dobrej wentylacji poduszki, nie bez znaczenia jest także jej wypełnienie. Hipoalergiczna podusia będzie bezpieczna, ponieważ syntetyczne wypełnienie nie sprzyja rozwojowi roztoczy. Przy tym, taki typ wypełnienia umożliwia także łatwą i częstą pielęgnację poduszki.

Istotny element wyprawki – płaska poduszka dla niemowlaka

Najlepsze poduszki dla niemowląt to takie, które wykonano z wysokiej jakości, certyfikowanych materiałów, z troską o zdrowie i komfort ich małych użytkowników. Na tym założeniu bazuje polska marka Lepre, specjalizująca się w tworzeniu wysokiej jakości elementów wyprawki dla najmłodszych dzieci.

Płaska poduszka dla niemowlaka, oparta na autorskim projekcie marki, wykonana została z kilku warstw:

  • wysokiej gramatury (150 g/m2) tkaniny bawełnianej (OEKO-TEX Standard 100), która jest niesamowicie delikatna w kontakcie ze skórą dziecka, doskonale pochłania wilgoć i zapewnia optymalną cyrkulację powietrza,
  • warstwy mięciutkiego w dotyku materiału typu velvet z przeszyciami i warstwą włókniny,
  • antyalergicznego, sprężystego wypełnienia w postaci włókniny silikonowej, oznaczonej certyfikatem OEKO-TEX Standard 100.

Połączenie tych materiałów składa się na funkcjonalną poduszkę dla najmłodszych, którą można wykorzystywać dla zapewniania dziecku komfortu w czasie snu, a później – także w charakterze wypełnienia łóżeczka, wózka, fotelika czy ulubionej przytulanki.

Pierwsza podusia będzie towarzyszyć dziecku przez pierwsze lata życia, warto więc postawić na produkt wysokiej jakości, aby zapewnić maleństwu przytulność, wygodę oraz optymalne warunki dla prawidłowego rozwoju – którego podstawą jest rzecz jasna dobry sen.

Dodaj komentarz