Torba porodowa – o czym warto pamiętać?

0

Torba porodowa to jedna z najważniejszych rzeczy, którą powinna przygotować przyszła mama przed wizytą w szpitalu lub klinice. To właśnie w tam znajdują się wszystkie niezbędne rzeczy, które pomogą w stworzeniu komfortowej atmosfery podczas porodu i połogu. Jakie rzeczy powinno się do niej spakować? Oto kilka wskazówek.

Dokumenty i rzeczy osobiste

Przede wszystkim w torbie porodowej powinny się znaleźć dokumenty oraz rzeczy osobiste przyszłej mamy. Należą do nich m.in. dowód osobisty, karta ciąży, wyniki badań oraz karta szczepień. Oprócz tego dobrze zabrać ze sobą zmienne ubrania oraz bieliznę, chusteczki higieniczne, krem do rąk i ust oraz wodę mineralną. Warto pamiętać, że podczas porodu i połogu temperatura ciała przyszłej mamy może ulec zmianie, dlatego warto zabrać ze sobą ciepły sweter lub kurtkę.

Przybory toaletowe

W torbie porodowej nie powinno zabraknąć również przyborów toaletowych. Przyszła mama powinna zabrać ze sobą szczoteczkę do zębów, pastę do zębów, krem do twarzy, szampon, grzebień oraz żel pod prysznic. Ważne, aby wybierać już wcześniej sprawdzone kosmetyki o delikatnym składzie, które nie podrażnią skóry.

Wygodne ubrania i akcesoria dla dziecka

W torbie porodowej nie powinno zabraknąć również wygodnych ubrań i akcesoriów dla dziecka. Należą do nich m.in. body, śpioszki, czapeczka, pieluszki oraz chusta do noszenia. Warto wybierać ubrania wykonane z miękkich i delikatnych materiałów, które nie podrażnią delikatnej skóry noworodka i pozwolą mu poruszać się i oddychać swobodnie.

Dodatkowe akcesoria

Oprócz podstawowych rzeczy w torbie porodowej warto zabrać ze sobą również dodatkowe akcesoria, które pomogą w stworzeniu komfortowej atmosfery podczas porodu i połogu. Do takich przedmiotów należą m.in. poduszka do karmienia, ulubiona książka czy muzyka, którą przyszła mama lubi słuchać. Ważne, aby wybierać rzeczy, które pomogą w stworzeniu spokojnej i przyjemnej atmosfery podczas porodu i połogu.

 

Torba porodowa to jedna z najważniejszych rzeczy, którą powinna przygotować przyszła mama. Zawartość powinna być starannie przemyślana i dostosowana do indywidualnych potrzeb każdej kobiety. Przede wszystkim powinny się w niej znaleźć dokumenty oraz rzeczy osobiste przyszłej mamy, jak również wygodne ubrania i akcesoria dla dziecka. Warto również zabrać ze sobą przybory toaletowe oraz dodatkowe akcesoria, które pomogą w stworzeniu komfortowej atmosfery podczas porodu i połogu.

Jeśli szukasz profesjonalnych porad na temat tego, jak komfortowo przejść przez czas porodu i połogu, odwiedź stronę MamaFizjoterapeuta, gdzie fizjoterapeutka i prywatnie również mama, dzieli się swoją wiedzą. Na blogu znajdziesz wiele informacji o ciąży i zdrowiu dziecka – szczególnie warto zainteresować się zakładką ćwiczeń dla niemowląt i wskazówkami, jak rozpoznać, czy nasz maluch prawidłowo się rozwija. Wieloletnie doświadczenie fizjoterapeutki pomogło już wielu rodzicom przygotować się na ten radosny czas przywitania dziecka w domu.

Dodaj komentarz