Wygoda na spacerze – solidna spacerówka dla dziecka i niezbędne akcesoria

0

Bez względu na porę roku, spacery z dzieckiem powinny być codzienną rutyną. Świeże powietrze ma pozytywny wpływ na organizm dziecka, a słoneczne promienie stymulują produkcję ważnej dla rozwoju malucha witaminy D. Niech nie zniechęca Cię nieduży mróz czy zachmurzone niebo. Jeżeli temperatura na dworze nie jest niższa niż -10°C, z nieba nie leje się żar, a także nie występują silne opady atmosferyczne lub porywisty wiatr, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby skorzystać z dobroczynnego spaceru. Jednak, żeby wycieczka okazała się udana, trzeba odpowiednio się do niej przygotować. Niezbędny będzie wygodny i wytrzymały wózek oraz kilka przydatnych w terenie akcesoriów.

Jaką spacerówkę wybrać?
Jeżeli rozważasz zakup wózka spacerówki dla swojej pociechy, powinnaś zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów. Po pierwsze, nie decyduj się na najtańsze modele, wyprodukowane z marnej jakości materiałów. W przypadku takiego sprzętu jak wózek dla dziecka nie warto oszczędzać. Części tanich spacerówek szybko się zużywają, co w konsekwencji może doprowadzić do niebezpiecznej dla dziecka sytuacji. Przykładem może być uszkodzona blokada kół. Jeżeli nie zadziała przy nagłym hamowaniu w tramwaju czy w autobusie, maluch może się przestraszyć lub boleśnie uderzyć. Często nie posiadają też ułatwiających życie funkcji takich jak rozkładane oparcie czy sprawna amortyzacja. Przykładem odpowiedniej spacerówki jest wózek Britax – dobrej jakości model ze średniej półki cenowej, wyposażony w kilka dodatkowych użytecznych funkcji. Wśród nich wymienić można m.in. regulację wysokości rączki, długości pasów bezpieczeństwa, wydolną amortyzację kół czy podwójne zawieszenie. Zapewniają one wygodę dziecka i opiekuna podczas jazdy po trudnym terenie, stabilność oraz bezpieczeństwo. Ponadto, wózek Britax łatwo i sprawnie rozłożysz do pozycji leżącej, gdy maluch będzie chciał uciąć sobie drzemkę, a po zakończonym spacerze bez problemu złożysz go z użyciem jednej ręki. Wózki Britax znajdziesz w sklepach w różnych ciekawych kolorach, co pozwoli Ci na dokonanie wyboru zgodnego z Waszymi upodobaniami.

Przydatne akcesoria do wózka
Sam wybór wózka to nie koniec przygotowań do regularnych spacerów. Gadżetem, który za każdym razem warto zabierać ze sobą na dwór, jest pojemna torba do wózka, do której schowasz pieluchy, mokre chusteczki, dodatkowe ubrania, butelkę z piciem oraz przekąski. Opiekun dziecka powinien być przygotowany na różne sytuacje, a raczej nie będzie to możliwe bez wymienionych przedmiotów. Dobrze byłoby, gdyby używana torba do wózka była wodoodporna i posiadała liczne przegródki ułatwiające organizację. Dzięki temu, niespodziewany deszcz czy pośpiech nie popsuje Wam wycieczki.

Dodaj komentarz