Zegarki Lego – coś więcej niż zwyczajne akcesoria?

0

Tambov, Russian Federation - April 15, 2014 LEGO watch on black background. Studio shot.

W ostatnich latach można zaobserwować pewien trend, który nasilił się u duńskiego giganta zabawkowego, czyli Lego. Firma ta coraz częściej eksperymentuje z klockami w nowych, urozmaiconych formach, a nowy zegarek Lego jest tego doskonałym przykładem.

Odbiór tych nietypowych gadżetów wśród fanów jest różny – jedni uznają je za prostą, lecz poręczną ciekawostkę, która stanowi interesujący dodatek do ich klockowych zbiorów, a dla innych to wyraźny krok naprzód i odejście Lego od standardowych schematów. Największą zaletą klocków jest w końcu to, że można nadać im niemal dowolną formę, a praktyczne, użytkowe akcesoria wydają się całkiem logicznym podejściem do tej kwestii. Jak jednak sprawa wygląda naprawdę i czy można spodziewać się, że zegarek Lego przerodzi się w coś większego? Odpowiedź na to pytanie zależy głównie od tego, jak akcesoria te się sprzedadzą i jakie zbiorą opinie wśród fanów – wtedy ukaże się ich prawdziwy potencjał.

Zegarek Lego – w nim wyjątkowego?

Zegarek ręczny to dość proste, aczkolwiek praktyczne i poręczne akcesorium, z którego skorzystać może każdy. Modele spod logo Lego to w gruncie rzeczy nadal są zegarki – wskazują czas, nosi się je na nadgarstku, zapinane są na pasek. Cała wyjątkowość wynika tu z tematyki i użycia elementów Lego, które nadają całości charakterystycznego wyglądu. Co więcej, wiele tego typu zegarków jest sprzedawanych w zestawach z figurką, często zawierając kompletnie unikalne, wyjątkowe ludziki Lego, nadając im sporej wartości dla kolekcjonerów.

Dlaczego warto wyposażyć się w zegarek Lego?

Gadżety takie jak zegarek Lego od zawsze służyły do wyrażenia swojego stylu i zainteresowań. Jest to interesujące akcesorium szczególnie dla najmłodszych, gdyż jasne kolory i żywe wzornictwo z pewnością najbardziej przypadną do gustu właśnie dzieciom. Poza tym jest to dobry nabytek dla kolekcjonerów i największych fanów klocków Lego, którzy są zainteresowani wzbogacaniem swoich zbiorów o różne, nietypowe zestawy klocków.

Do najpopularniejszych modeli zegarków Lego na rynku zaliczyć można:

  • zegarki z superbohaterami,
  • zegarki o tematyce halloween,
  • zegarki z motywem Lego City,
  • zegarki z postaciami Lego Ninjago,
  • klasyczne zegarki Lego,
  • zegarki Lego Friends dla dziewczynek.

Można spodziewać się większego zakresu klockowych zegarków w przyszłości – jeśli seria ta odniesie sukces, Lego z pewnością rozwinie zakres tego typu akcesoriów w swojej ofercie.

Dodaj komentarz